Zararsız Sigara: Thomas Shelby Bunu İçiyor

Zararsız sigara olur mu diyenlerinizi duyar gibiyim. Merak etmeyin açıklayacağım.

İlk önce bu yazıda bana ilham kaynağı olan Peaky Blinders dizisindeki Thomas Shelby karakterine can veren Cillian Murphy’nin bir sezonda kaç tane sigara içtiğini söylemek istiyorum. 3000 adet sigara şaşırtıcı bir rakam evet ama daha şaşırtıcı olan bişey var Cillian Murphy sigara kullanmamakta, Peki bunu nasıl başarıyor ?Türkçesi bitkisel sigara -Herbal cigarette- içinde %0 nikotin oranıyla karşımıza geliyor. Adı bitkisel ancak araştırmalar bitkisel sigaranın adı kadar masum olmadığını gösteriyor.

İngiliz Akciğer Vakfı başkanı Dr. John Moore-Gillian, bitkisel sigaranın bağımlılık yapıcı etkilerinin çıkarılmasına rağmen kanserojen etkilerinin kaldığını belirtiyor.

Peki bu sigaranın içinde ne var?

İçinde tütün bulunmadığı ve mısır ipeği ve nane, tarçın veya limon otu gibi bir dizi bitki, çok sayıda bitkisel sigara üreticisi tarafından kullanıldığı söyleniyor. Ayrıca bazı üreticilerin gül yaprakları veya yonca yaprakları gibi olmayan otlar dahil ettiği bazılarının ise aromasız küspe kullandığı söyleniyor. İnternette taze nane yaprağını kurutup sarıldığını gördüm.

Ama ne olursa olsun sigara sigaradır. Sigara kullanmanızı kesinlikle önermiyorum.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir