resim3

Yatırıma nasıl başlanır?

Öncelikle yatırım yapabilecek durumda olduğunuza emin olun. Eğer düzenli geliriniz varsa ama acil durum fonunuz yoksa yatırım yapmak yerine birikiminizi acil durumlar için saklayın. Düzenli bir geliriniz ve acil durumlarda sizi kurtarabilecek kadar paranız varsa yatırım yapmaya hazırsınız demektir.

resim1

Başlamak için hedeflerinizi ve yatırım stratejinizi belirlemeniz gerekir. Finansal hedeflerinizin ne olduğunu ve risk tolerans seviyenizin ne olduğunu bilin. Ayrıca nakit akışı gereksinimlerinizin ne olduğunu, yatırımlarınızı finanse etmek için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu da bilmeniz gerekir. En verimli yaklaşımı seçebilmeniz için stratejinizin vergi sonuçlarını bilmek de önemlidir. Sunulan teşvikleri ve farklı aracı kurumlar tarafından tahsil edilen maliyetleri karşılaştırın. Sunulan hizmetlere bakın.

Robo-danışmanlar, finansal ihtiyaçları ve hedeflerine göre yatırım yapan kişilere tavsiyelerde bulunmak üzere programlanmış bilgisayar programlarıdır. Robo-danışmanlar düşük maliyetlidir ve onları yatırım yapmak için kullanan kişilerin vergi kayıplarını en aza indirir. Müşteriler tercihlerini, zaman ufkunu, hedeflerini ve risk tolerans seviyesini belirleyebilir ve düzenleyebilir. Robo-danışmanlara kolayca erişilebilir ve insan hatası olasılığını en aza indirir. Yatırım rehberliği ve portföy yönetimi sağlarlar. Birçoğu, sorularınız olduğunda insan danışmanlara erişim sunar. Yeni başladığınızda veya durumunuz karmaşık değilse iyidirler. Hesap minimumları çok düşük. Başlamak için aracı şirketinizi seçin veya yeni bir aracı kuruma aktarın. Başvurunuzu tamamlayın ve yatırımlarınızı özelleştirin. Geniş bir şekilde çeşitlendirdiğinizden emin olun. Çeşitlendirme, portföyünüze farklı varlık sınıflarının dahil edilmesi eylemidir ve riske karşı bir korunma işlevi görebilir. Hedeflerinize ve hedeflerinize uygun yatırımları seçin. Son olarak, portföyünüzü gerektiği gibi gözden geçirin ve yeniden dengeleyin.

resim2

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir