My Little Monster

Tekrardan merhabalar~ Bugün sizlere severek izlediğim ve Live Action’ı olan shoujo türündeki bir animeden bahsedeceğim😊

Ama ilk önce bilmeyenler için birkaç terimle başlayalım~

Anime nedir?

Anime, Japonya’ya özgü çizim sanatıyla çizilmiş kısa/uzun animasyonlardır. Anime kelimesi İngilizcedeki ‘animation’ kelimesinin kısaltılmış halidir. Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır.

Live Action nedir?

Türkçesi canlı aksiyon anlamına gelen Live Action, aslında animasyon olan yapımların canlı ve gerçek oyuncular ile yapılan uyarlamasıdır. Bu terim aslında filmlerden aşina olduğumuz Thanos, Gollum gibi karakterlerin modellemesinin gerçek insanlarla yapılmasını da kapsıyor. Buna ‘motion capture’da deniyor.

Aşağıda My Little Monster Live Action’dan görseller var :))

Shoujo Nedir?

Shoujo (少女) genç kız veya küçük kız anlamına gelen Japonca bir kelimedir. Anime ve mangalarda romantik komedi türü olarak da geçer.

Konusu/karakterler/çizimler ve daha fazlası~

Shizuku Mizutani <ana kadın karakter> pek arkadaşı ve sosyal hayatı olmayan, sadece derslerini ve kariyerini düşünen, duygusuz yapıya sahip lise öğrencisi bir kızdır. Öğretmeninin isteğiyle bir gün kavga ettiği için kısa süreli uzaklaştırma cezası alan Yoshida Haru’ya <ana erkek karakter> ders notlarını götürür.

Konusu başta ilgimi çekmemişti klişeleşmiş bir ikili olduğunu sanmıştım ama karakterlerin ancak izleyince gerçekten devamını getirmek istiyorsunuz ve bir bakmışsınız ki anime bitmiş:D

Animesinin çizimleri gerçekten o yıla göre çok iyiydi ancak kafamda soru işaretleri bırakmadı değil ;( O yüzden size önerim ya ilk önce mangasını okuyun ya da Live Action halini izleyin sonrasında animeyi izlediğinizde o soru işaretleri kaybolacaktır.

Aşağıda animeden birkaç görsel var :))

Live Action’a gelecek olursak, ben beğendim açıkçası genelde Live Action’u pek sevmem ama bu cidden güzeldi. Karakterler cuk oturmuştu ve sizi sıkmayan bir ritimde gidiyordu film. Birkaç değişiklik yapılmış <kısaltmak için falan> onun dışında gayet güzeldi :))

İzlemek isteyenler için aşağıya Live Action linki bırakıyorum~

https://dramasee.com/show/my-little-monster.html

Umarım izlerken benim aldığım kadar keyif alırsınız~

Sonraki önerilerde görüşmek üzere :))


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“My Little Monster” için 3 cevap

 1. Aybeniz Öztürk avatarı
  Aybeniz Öztürk

  açıklayıcı bir anlatım dili, görseller de çok hoş

 2. binance register avatarı

  I don’t think the title of your enticle matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the enticle. https://accounts.binance.com/en/register-person?ref=P9L9FQKY

 3. gate.io avatarı

  I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir