Müzik Nedir?

Müzik duygu ve düşünceleri çok sesli bir şekilde anlatmaktır. Basit tanımı budur. Melodiler ve sözler bir araya gelerek müziği oluşturur. Çeşitliliğinden dolayı herkes kendine uyan müziği bulabilir.

Popüler Sanatçılar

Nedeni bilinmez ki insanların popüler sanatçılara karşı çok büyük bir önyargısı var. İşin garip tarafı ise o sanatçıların popüler olma sebebi yine insanların onu dinlemesi. Kimsenin dinlemediği biri popüler olmuyor işin sonunda. Tarzları ve sesleri ile insanların beğenisini kazanarak buralara gelen kişiler aynı şekilde insanların nefretine maruz kalıyor. Belki de onun bu yerlere gelmesini sağlayan kişiler sonra onu nefret yağmuruna maruz bırakıyor. Popüler olan şey dinlemek suç gibi davranan kişilere ya da popüler olan şey kesinlikle kötüdür diyen kişilere baktığımızda aslında daha bir süre onca o popüler olan şeyin hayranı olduğunu fark ediyoruz. O zaman bu kadar nefret neden?

K-pop

Aslında yıllar öncesine dayanan k-pop sektörü son 3 yıldır fazlasıyla göz önünde. Belki farklı tarzları belki de dansları ile birçok insanın hem beğenisini hem nefretini kazanıyorlar. “A grubunun üyesinin sesi kız gibi” ya da “Hepsi kız bunların bunları mı dinliyorsun” tarzı cümleler k-pop sektörü için sıkça kuruluyor. Aynı zamanda şarkılara da şarkıcılara değil, k-pop dinleyen kişilere karşı da birçok alakasız hakaretler ediliyor. Bunu diyen kişilere baktığımız zaman belki bir süre öncesinde zorbalığa hayır, insanları dış görünüşüne göre yargılamayın tarzı cümleler kurduğunu fark ediyoruz.  O zaman bu kadar nefret neden?

Hak Ettiği değeri Alamayan Sanatçılar

Çok popüler kesim olduğu gibi az insanın tanıdığı fakat gerçekten başarılı şarkılara sahip sanatçılar da var. Bu sanatçılar ne kadar iyi işler yapsa da ya sadece tek bir şarkısı biliniyor ya da hiçbiri. Doğal olarak dinleyenler de artık dinledikleri kişinin hak ettiği değeri almasını istiyor. Bunun içinde belki videolar hazırlıyorlar belki de şarkılarını paylaşıyor. Tabii her kesimde olduğu gibi bu kesimde de neden bu şekilde davrandığı anlaşılmayan kişiler var. Kendi sevdiği sanatçıyı anlatırken ya da överken “A sanatçısını dinlemek yerine bunu dinlesene” ya da “ A sanatçısı yüzünden gerçek müziği dinlemiyorsunuz” tarzı tek bir mantıklı kelime bile içermeyen cümleler kuruyorlar. Kendi dinlediği sanatçıyı desteklemek yerine diğer sanatçıyı kötülüyor. Neden?

Tekrar Müzik Nedir?

Müzik rekabet değildir. Aksine müzik birleştirici özelliğe sahiptir. Her türlü duyguyu barındırır. Hayatın aynasıdır. Çok enerjik bir şarkının sözleri yaralayabilir insanı. Tam seri de olabilir hüzünlü bir şarkıda eğlenebilirsin. Müzik gerçekten ruhun gıdasıdır.