Hotarubi no Mori e

Merhabalar~ Bugün sizlere benim için anlamı çok derin olan bir animeden söz edeceğim. Ayrıca formatı biraz değiştirmeye karar verdim artık sadece öneri yapacağım 🙂

Bu kısa <45 dk> animede saf sevgiyi hissedebiliyorsunuz. Karşılıksız dostluğu, yıllar geçse de bozulmayan sevgiyi ve gerçek hüznün insanı nasıl paramparça edebileceğini…

Konusu, karakterler ve daha fazlası~

Konusu: Hotaru altıncı yaşından itibaren her yaz tatilini amcasının yanında geçiriyordur. Bir yaz tatili, etrafı gezerken ormanda kaybolur ve kaybolduğu yerde de maskeli bir gençle karşılaşır. Hotaru, gence koşarak onu ormandan çıkartmasını ister ki, genç de Hotaru ona dokunmasın diye ondan kaçar çünkü genç adam bir Youkai’dir (orman cini) ve bir insan ona dokunursa, genç adam yok olur. Gin adındaki bu youkai, genç Hotaru’ya ona dokunmaması şartıyla ormandan çıkış yolunu gösterir.

Hotaru bu gençten çok etkilenir ve her yaz tatili amcasının yanına geldiğinde, koşarak ormana Gin’in yanına gider. Yıllar geçtikçe de bu ikilinin arasındaki bağlar güçlenir.

Her izlediğimde beni parçalayan aynı zamanda sevginin ne kadar değerli ve kuvvetli olduğunu anlamamı sağlayan bir anime. Bazıları Hotaru’nun 6 yaşında Gin ile tanışmasını garipseyebilir ama ilk başlarda ağabey-kardeş ilişkisi içerisinde olduklarını söylemem gerekli gibi hissediyorum çünkü bazıları bunu farklı yerlere kadar çekmişti.

Kısa bir anime olduğu için bazı yerlerde boşluklar kalıyor ancak birkaç kere izlediğim için her şeyi net anlayabilmiştim. Anlaşılması zor bir anime değil, sadece ayrıntıya önem vermeniz gereken animelerden.

Önceden dediğim gibi saf sevginin en güzel örneklerinden biri olan Hotarubi no Mori e, herkesin izlemesi gereken sonu az çok tahmin edilse bile içinizdeki merak duygusunu besleyen bir anime.

Bu animeyi izledikten sonra bir süreliğine çoğu şeye ara verdiğimi hatırlıyorum. Bazı şeyleri sorgulamış hatta yaşam tarzının ne kadar sıradan ve sade olduğunu fark etmiştim. Belki izlediğinizde sizde bu kadar büyük bir etki bırakmayabilir ama benim üzerimde önemli etkiler bırakmıştı. İkilinin arasındaki bağın güçlülüğü beni çok hüzünlendirmişti.

Eveeet bu kadar dram yeter canım, biraz da karakterlerden bahsedelim~

Hotaru çok sevecen bir kız. Herkese sevgiyle yaklaşıyordu animede. Seslendirmesini beğenmiştim, çizimleri ise yılına göre normal kalitede. Gin’in karakteri ilk başta soğuk gelebilir ama değil. Kendince sebepleri var ve bunları başından öğreniyorsunuz zaten yani ön yargılı olmayın~! Seslendirimi gerçekten güzeldi. O anki duyguyu iyi hissediyordunuz -ki bu anime için önemli bir unsur- aynı zamanda nasıl şeylerle mücadele ettiğini de görüyorsunuz animenin ortalarına doğru.

Biraz kısa oldu sanki… Olsun olsun siz çok uzun bir öneri okuyormuş gibi düşünün 😀 Sonraki önerilerde görüşmek dileğiyle💜


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

“Hotarubi no Mori e” için bir cevap

  1. gate io avatarı

    The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/zh/signup/XwNAU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir