FIVE FEET APART

Genel Bİlgiler

Fıve Feet Apart yayın tarihi olarak ilk 15 Mart 2019 Endonezyada yayınlanmıştır.Yönetmeni Justin Baldoni ve baş rol oyuncuları Cole Sprouse(Will), Haley Lu Richardson(Stella)’dır.

Haley Lu Rıchardson

Konusu bakımından benim fikrimce günümüz gençlik filmlerinin klasik konularından birine sahiptir.Will ve Stella hasta iki gençtir . Stella hastalık konusunda oldukça ümitli ve bir o kadar da düzenlidir ayrıca kendine ait bir kanalı vardır ve hastalığına dair bir çoğu şeyi orada paylaşır ama Will tam tersi hastalıktan bıkmış ve ümidini yitirmiştir ama bu iki genç bir gün hastanede karşılaşırlar ve ikisininde hayatı orada biraz da olsa değişir.En önemlisi birbirlerine aşık olurlar ama önlerinde bir engel vardır “hastalıkları.”

Bu hastalığa sahip insanlar birbirinden uzak durmalıdırlar ve bu yüzden bu çiftimiz birbirlerine 1 metreden fazla yaklaşamazlar ama aşka hiç bir şey engel olmaz.

Dilayca Yorum

Ben bu filmi ilk gördüğümde Aynı Yıldızın Altında’ya benzettim ama ikisinin yeri bende farklı oldu.Film esnasında çok duygulandığım bazen de çok eğlendiğim, cesurca bulduğum bir çok sahne oldu. Aşk nedir gibi bir çoğu soruya cevap verebilecek sahneler var. Will ve Stella arasında ki bağ hastalıklarına rağmen onlara engel olmadı bu iki farklı genç bir araya geldi.Filmin sonunda biraz şaşırtıcı şeyler oldu ne olduğunu tam olarak anlmadım ama bence izlenmeli.