Clouds Hakkında Genel Bilgiler

Müzik temalı bir drama olan Clouds Disney’ın yeni filmlerinden biridir . Film 16 Ekim 2020 de izleyicilerine sunulmuştur.Film 2 saat 1 dakıkadır. Film Laura Sobiech’in Fly a Little Highe adlı kitabından uyarnlanmıştır. Filmin yazarlığını Kara Holden, Casey La Scala ve Patrick Kopka yapmıştır. Yönetmenliğini ise daha önceden My Last Days ve Five Feet Apart tan bildiğimiz Justin Baldoni yapmıştır.Ayrıca film gerçek bir hayat hikayesidir.

Filmin oyuncuları Fin Argus, Neve Campbell, Sabrina Carpenter, Madison Iseman, Tom Everett Scott, Lil Rel Howery, Summer H. Howell, Vivien Endicott Douglas, Dylan Everett ve Jason Mraz’dır .

Film Konusu Ve Özeti

Film hayatının ortasına bir anda ölümcül bir hastalık yerleşen bir gencin ömrünün kalan son günlerinde ilham verici ve umut dolu bır hıkaye brakmaya çalışmasının hikayesini anlatıyor bu hastalık kemik iliği kanseri ve gencimiz gün geçtikçe durumu daha da kötüleşiyor bir gün fenalaşınca hastaneye ailesi ile birlikte gidiyorlar ve işte o zaman korkutucu gerçekle yüz yüze geliyorlar.

FİLM KARAKTERLERİ

Fin Argus – Zach Sobiech

Filmdeki başrol oyuncu olan Fin Argus bir Amerikalı müzisyen ve aktördür. Daha önceden Summer 03, Virtual High ve The Gifted yapımlarında yer alan yakışıklı oyuncu bu filimimizde kemik kanserine yakalanmış ve hayatı bir anda değişen Zach Sobiech karakterini canlandırmaktadır.

Neve Campbell – Laura Sobiech

Filmdeki önemli karakterlerden biri olan Neve Campbell bir Kanadalı bir oyuncumuzdur.  Kendisini Slasher filmi olan Franchise Scream’de Sidney Prescott olarak oynadığı rollerle tanıtan başarılı aktörümuz bu filimimizde oğlu kemik kanserine yakalanmış ama onun her zaman arkasında duran anne Laura Sobiech karakterini canlandırmaktadır.

Sabrina Carpenter – Sammy Brown

Filmdeki bir diğer önemli karakter olan Sabrina Carpenter bir Amerikalı söz yazarı, şarkıcı ve aktördür.Daha önce netflıx yapımı olan tall girlde de başarısını korumuş olan Sabrina Carpenter bu filmde en yakın arkadası kemik kanserine yakalanmış olan ama her daim onun yanında duran Sammy Brown canlandırmaktadır.

Dilayca Yorum

Ben clouds fılmını sosyla medya da ınsanlar filmi ızlerkençektikleri videoyu paylaşmaya başlaması ile gördüm ve hepsi ağlıyordu dedim ben niye izlemeyeyim ki ben çok duygusal bir insanımdır. Boş bir günüm de filmi izlemye karar verdim ve iyi ki vermişim bu fılmi izledikten sonra yaklaşık bir buçuk saat boyunca ağlamaya devam ettim beni çok etkileyen bir film oldu ve çok şey kattı film de geçen sözler hepsi birer dersti aslında ayrıca filmin gerçek bir yaşam olması filmin sonun da verilen kısa vıdeo ile daha etkileyeci olmus bence izlenmeli 🙂