Bir Şarkının Sarhoşluğu

 But it’s killing me to love you

  • Killing Me To Love You “vancover sleep clinic”

 Sizi öldürdüğünü bildiğiniz bir eyleme devam eder misiniz?

      Evrenin sonsuz olduğunu bilememize rağmen araştırmaya devam etmek gibi. Her geçen gün her yeni araştırmada ne kadar ileri gidersek gidelim o kadar yeni bilgiler edindiğimiz ve farklı durumlarla tanıştığımız bir olay. Bir bağımlı olarak cevap veriyorum bu soruya. Hayır. Etmem. Kendime bu kadar büyük bir zarar veremem. Dediğim gibi bir bağımlıyım ben bu soruya evet cevabını verirsem ne anlamı kalır ki ünvanımın.

Sonsuzluk, aslında anlatılmaya ihtiyaç duymaz. Her yerde görebilirsiniz onu, bir babanın kızına bakışında, bir sevgilinin öpüşünde, bir arkadaşın kısa fakat uyandırıcı cümlelerinin arasında. Yaptığımız her eylemde verilmeye çalışılan bir mesaj ve verilmeye çalışılan her mesajda sonsuz bulgular yatar. “Seni asla bırakmayacağım” sözüne kendi sonsuzluğumuz adı altında anlam kazandırmaya çalışırız. Aslında sonsuzluk her yerdedir. Babanızın baba olduğunu anladığı andan tutun, sevgilinizin sizi asla bırakmayacağını umarak verdiği öpücüğe ve hatta bir çocuğun gülüşünde ya da bir kedinin tatlı uykusunda. Aslında sonsuzluk her yerdedir. bir uzay boşluğunda, kara delikte, galaksiler arası zamanda, ışık yıllarında veyahut yıldızlar arasında aramanıza gerek yoktur.

Sadece dönüp hayatınıza hayatınızdan parçalara baktığınız anda kendi sonsuzluğunuza kavuşmuş olursunuz. Bugün biz insanların odaklanması gereken konu “sonsuzluğun” anlamından çok bunu nasıl kullanamadığı. Her defasında başlayabilecek bir sonsuzluğa bir son getirmemiz. Sonsuzluktan, sonsuzluk eksiltmemiz!

Sonsuzluğundan vazgeçemeyeceğimiz ve sonuna katlanamayacağımız şeyler için bağımlı oluruz. Sonu gelmesi gereken durumları kabullenemediğimizde tipik birer bağımlı olmaya başlarız ve kabullenmemek bağımlı olmanın temel noktasıdır. Bu yazıyı size geriye kalmış 4 mesaj okurken arkadan çalan vancover şarkısı ile bir anlam kazandırmaya çalışarak yazıyorum.

Bir zamanlar

Hani

Kötü bir şey yaşasak

Aklıma max killing me to love you gelir

I’m fighting for you (senin için savaşıyorum)

I’m hiding for you (senin için saklanıyorum)

But it’s killing me to love you (ama seni sevmek beni öldürüyor)

But it’s killing me to love you (ama seni sevmek beni öldürüyor)

 Sonsuzluklarımıza kavuşmaya, onları asla bırakmamaya ve özel hale getirmeye çalışırken günden güne çürümeye ve öldürmeye başladığı görmediğiniz, bırakamadığınız ve vazgeçemediğiniz zaman bağımlısınız demektir. Aslında alkolün ve uyuşturucunun vücuduma ne kadar zarar verdiğini  biliyorum. Bununla beraber her vazgeçtiğimi sandığımda ve tekrar başladığımda ne kadar çok bağımlı olduğumu tekrar tekrar anlıyorum, demek gibi.

Fakat sonsuzluklarımıza yeni bir başlangıç ekleyip, isteklerimizi korurken vazgeçebilmek bu kadar zor olmamalı.

I give you my heart just to watch you waste it (senin onu boşa harcağını görmek için sana kalbimi verdim.)

But it’s killing me to love you (ama seni sevmek beni öldürüyor)

And I can’t let go when you still need saving ( ve senin kurtarılmaya ihtiyacın varken boş veremem)

Kurtarılmaya ihtiyacın olduğunu boş verememek. En büyük bağımlılık sanırım.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir